ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3364201
*
nr 336 4201
Spegel
Empirestil, H.104 (nyprod)
Utrop:
300 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 november 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/11 10:01:16
1
500 kr
12/11 10:14:11
2
350 kr
13/11 11:43:48
3
400 kr
13/11 11:44:42
3
450 kr
13/11 11:45:15
3
500 kr
13/11 11:45:48
3
600 kr
13/11 11:58:13
4
600 kr
14/11 15:23:58
5
800 kr
14/11 21:00:43
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 336 4201
Spegel
Empirestil, H.104 (nyprod)
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 november 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/11 10:01:16 | 1 | 500 kr |
12/11 10:14:11 | 2 | 350 kr |
13/11 11:43:48 | 3 | 400 kr |
13/11 11:44:42 | 3 | 450 kr |
13/11 11:45:15 | 3 | 500 kr |
13/11 11:45:48 | 3 | 600 kr |
13/11 11:58:13 | 4 | 600 kr |
14/11 15:23:58 | 5 | 800 kr |
14/11 21:00:43 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27